foto warzywa
CMS - treść

„Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017”

 

 

 

ZAPROSZENIE

 Grupa Dora Metal – producent urządzeń i mebli gastronomicznych, 
Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie
oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni oraz 
Akademią Kawy Apro - Trade,

mają przyjemność zaprosić Państwa

do udziału

w   IX Ogólnopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych

oraz

III Ogólnopolskiej „Olimpiadzie Kawy®”,

 

Konkurs i „Olimpiada Kawy ®”odbędą  się 8 grudnia 2017 roku
w Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL w Warszawie,

przy ul. Racjonalizacji 5.

Przed zgłoszeniem, uprzejmie prosimy zapoznać się z regulaminem.

Do zobaczenia 8 grudnia!

Organizatorzy

 


 Cele główne konkursu to:

  • kultywowanie, rozpowszechnianie i wzbogacanie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej Świąt
  • Bożego Narodzenia,
  • wykazanie się wiedzą, umiejętnościami, twórczością i kreatywnością w sztuce kulinarnej przygotowując zakąskę o charakterze świątecznym z wykorzystaniem karpia oraz wykwintnych dań zasadniczych z wykorzystaniem szynki,
  • wyróżnienie najlepszych zespołów, które swoim talentem, pracowitością, wiedzą, umiejętnościami i pasją zmotywują swoich kolegów do dalszej nauki,

 


Szczegółowy program konkursu

9.00 – 9.30 Uroczyste otwarcie konkursu

9.30 – 9.45 Spotkanie uczestników i sędziów, omówienie zasad i regulaminów oraz losowanie numerów stanowisk i rozpoczęcia pracy.

10.00 - 10.10 Przygotowanie uczestników z zespołów (1 – 6 na stanowiskach).

10.10 - 10.30 Wykonanie zadania technicznego.

10.40 - 12.10 Przygotowanie dań konkursowych.

12.20 - 12.30 Przygotowanie uczestników z zespołów (7 – 12 na stanowiskach).

12.30 - 12.50 Wykonanie zadania technicznego.

13.00 - 14.30 Przygotowanie dań konkursowych.

14.30 - 15.30 Obrady JURY.

Ogłoszenie wyników godz. 16.00 – 16.15

 

W trakcie trwania konkursu w Sali wystawowej będą odbywały się bardzo atrakcyjne pokazy i szkolenia branżowe.

Konkurs zaszczycą swoją obecnością wybitne osobowości kulinarne ze świata mediów i kultury.

 


Wyniki eliminacji:

 

ZESPOŁY ZAKWALIFIKOWANE DO FINAŁU IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH
„Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017”
oraz III Ogólnopolskiej „Olimpiady Kawy®” dla Szkół Gastronomicznych
Lp. Nazwa i adres szkoły Opiekunowie Rodzaj konkursu Zespoły uczniów
1. Zespoł Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
Al. Legionów 7, 80-441 Gdańsk 
Renata Król-Klusek Konkurs Kulinarny

1. Kacper Serafińczuk           
2.Wiktor Szymon Bałdyga

Anna Hołoweńko Olimpiada Kawy 1. Paulina Jaworska 
2. Zespoł Szkół Gastronomicznych
ul. Sienkiewicza 88, 90-357 Łódź
Małgorzata Węglewska Konkurs Kulinarny 1. Mikołaj Gabriel Augustyniak                
2. Igor Jerzy Iwanek
Emilia Kaźmierczak Olimpiada Kawy 1. Iwo Jakub Szewczyk
3. Zespoł Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta
ul. Podkomorska 49, 60-326 Poznań
Justyna Golińska-Krysztofiak Konkurs Kulinarny 1. Kinga Grypczyńska                    
2. Aleksandra Klóska
Mateusz Pinas Olimpiada Kawy 1. Alicja Wantowska
4. Zespoł Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego
ul. Kościuszki 11, 99-300 Kutno
Emilia Anna Durka Konkurs Kulinarny 1. Adrianna Pęgowska                
2. Artur Witczak
Ewa Żydowo Olimpiada Kawy 1. Julia Anna Bojdoł
5. Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich
ul. Św. Brata Alberta 1, 26-600 Radom
Marzena Małgorzata Wnęt Konkurs Kulinarny 1. Anna Sosnowska                    
2. Angelika Starzyńska
Małgorzata Miedzińska Olimpiada Kawy 1. Martyna Fiołna
6. Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej - Karmać
ul. Okólna 35, 66-460 Gorzów Wielkopolski
Ewa Dera Konkurs Kulinarny 1. Paulina Małgorzata Smolnik                   
2. Bartosz Borowiak
Małgorzata Ciechanowicz-Budny Olimpiada Kawy 1. Sylwia Matuszewska
7. Zespoł Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
ul. Sikorskiego 15, 21-300 Radzyń Podlaski
Jacek Michalak Konkurs Kulinarny 1. Aleksandra Garbacik              
2. Eliza Misiak
Agnieszka Śledź Olimpiada Kawy 1. Kamil Kordula 
8. Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego
os. Złotej Jesieni 16, 31-828 Kraków
Tomasz Dera Konkurs Kulinarny  1. Paweł Kabat                          
2. Patrycja Cieśla
Małgorzata Kosek-Ankus Olimpiada Kawy 1. Edyta Krawczyk
9. Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego
ul. II Armii Wojska Polskiego 20, 08-400 Garwolin
Iwona Kiełt Konkurs Kulinarny 1. Paweł Talarek                         
2. Kamila Chudek
Małgorzata Zadróżna-Piłka Olimpiada Kawy 1. Alicja Frelik
10. Zespól Szkoł Gastronomiczno-Hotelarskich im. prof. Stanisława Bergera
ul. Majdańska 30/36 04-110 Warszawa
Beata Pręgowska Konkurs Kulinarny 1. Daniel Ogonowski                   
2. Rafał Szymański
Arkadiusz Butor Olimpiada Kawy 1. Aneta Kuć
11. Zespoł Szkół im. Bolesława Prusa
 ul. Marii Konopnickiej 9, 06-100 Pułtusk
Lidia Przybysz Konkurs Kulinarny 1. Grzegorz Maciej Bednarz           
2. Oleh Pikhmanets
Lidia Przybysz Olimpiada Kawy 1. Kacper Cendrowski
12. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie Nr 1  
im. Prof. Eugeniusz Pijanowskiego
ul. Poznańska 6/8,00-680 Warszawa
Lidia Łojek Konkurs Kulinarny 1. Łukasz Floriańczyk                   
2.  Grzegorz Zych
Beata Kłos Olimpiada Kawy 1. Bartłomiej Olesiński
LISTA REZERWOWA DO FINAŁU IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH
„Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017”
oraz III Ogólnopolskiej „Olimpiady Kawy®” dla Szkół Gastronomicznych
1. Zespoł Szkół Nr 1
ul. Żwirki i Wigury 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Agnieszka Siwik Konkurs Kulinarny 1. Oskar Machnio                        
2. Julia Piekarska
Julia Anna Kaczmarek Olimpiada Kawy 1. Weronoka Anna Wojcicka
2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum
Nr 3 Gastronomiczno-Holelarskie
ul. Wawel 1, 41-200 Sosnowiec
Agnieszka Barbara Nawrat Konkurs Kulinarny 1. Weronika Kamila Krzakiewicz                        
2. Ilona Płonka
Agnieszka Marzena Skipiała Olimpiada Kawy 1. Rafał Damian Piętka

 

ZAŁĄCZNIKI:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE